تبلیغات متنی
خرید بلیط هواپیما
دانلود سریال
چگونگی ساخت پل عابر پیاده

سوله سازی
سازنده انواع اسکلت فلزی و سازه فلزی درتهران

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 10 تير 1397 توسط بادیز

یکی از اصلی ترین فیلد های کاری مجموعه مهندسی بادیز ساخت پل عابر پیاده است که در انواع مختلف بر اساس نقشه و خواست کارفرما با مناسب ترین قیمت اجرا می گردد. برای آشنایی با انواع پل های عابر ادامه مطلب را دنبال کنید و اگر قصد برآورد قیمت دارید همین حالا تماس بگیرید.

پل عابر پیاده به پل‌هایی گفته می‌شود که بر روی موانعی مانند رودخانه، ریل قطار یا بزرگراه‌ها برای عبور عابران ساخته می‌شود.

این پل‌ها گاهی اوقات با توجه به محل استقرار و نوع کاربری قابلیت عبور دادن وسایل نقلیه سبک مانند دوچرخه و موتور سیکلت را نیز دارند. ساخت پل عابر پیاده از این نوع از دو جنبه استحکام سازه‌ای و زیبایی ظاهری دارای اهمیت است.


ساخت پل عابر ساده


یکی از انواع زایج پل عابر پیاده پل های ساده هستند.

معمولاً پل‌های عابر با دهانه حداکثر ۳۵ متر و بدون پایه میانی که تنها از سیستم سازه‌‌ای خرپا استفاده می‌کنند، پل ساده تلقی می‌شوند. این نوع پل‌ها شامل دو بخش پایه ساخته شده از لوله‌هایی به قطر ۳ و ۶ اینچ و با ضخامت‌‌های مورد نیاز و عرشه ساخته شده از لوله هستند.


ساخت پل عابر کابلی


پل کابلی دارای یک عرشه پیوسته با یک یا چند برج در بالای پایه‌های پل یا در وسط دهانه است.از این برج‌ها، کابل‌ها به صورت اُریب به سمت پایین (معمولاً هر دو طرف) کشیده شده که این کابل‌ها عرشه پل را نگه می‌دارند. کابل‌های فولادی بی‌نهایت قوی و در عین حال بسیار انعطاف پذیر هستند.


ساخت پل عابر پیاده بصورت کابلی بسیار مقرون به صرفه نیز هستند؛ زیرا سبب ساخت سازه‌ای سبکتر و باریکتر شده و همچنین امکان پل زدن بین مسافت‌های طولانی را فراهم می‌کنند. به‌علاوه اتصالات، برج‌ها، تیرهای حمال و مسیر کابل‌ها، سازه‌های پیچیده‌ای هستند که مستلزم ساخت دقیق خواهند بود.


ساخت پل عابر قوسی


پل‌های قوسی معمولاً به شکل نیم‌دایره بوده و دارای تکیه‌گاه‌هایی در هر دو انتها هستند. پل قوسی ابتدا توسط یونانی‌ها و از سنگ ساخته شد. بعدها، رومیان باستان از ملات در پل‌های قوسی خود استفاده کردند. اکنون بیشتر این پل‌ها به شکل فلزی ساخته می‌شوند. با توجه به اصول مقاومت، شعاع قوس و ابعاد این پل‌ها به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که بارهای قائم وارد بر آن به یک نیروی فشاری در امتداد قوس تبدیل شوند. بنابراین در مناطقی که نیاز به دامنه‌های وسیع بوده و استفاده از پایه‌های میانی نیز مقدور نیست می‌توان از پل‌های قوسی استفاده کرد.


منبع : ساخت پل عابر پیاده بادیز
برچسب ها : سازنده پل عابر ، انواع پل عابر ، پل عابر ، پل هوایی ، پل پیاده رو ، احداث پل عابر ،