تبلیغات متنی
خرید بلیط هواپیما
دانلود سریال
انواع پل عابر پیاده

سوله سازی
سازنده انواع اسکلت فلزی و سازه فلزی درتهران

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 10 تير 1397 توسط بادیز

پل عابر پیاده به پلی گفته می شود که به منظور رفت و آمد افراد از جایی به جایی دیگر ساخته می شود این پل ها برای عبور امن افراد از موانع مختلف صورت می گیرد این موانع اعم از رودخانه ها،ریل راه آهن ها و یا جاده ها و آزادراه ها می توانند باشند.

انواع پل عابر پیاده

پل های عابرپیاده به شکل های مختلفی ساخته می شوند به طور کلی انوع پل عابرپیاده به شرح زیر می باشد:


پل های قوسی:در ابتدا این نوع از پل ها در کشور یونان ساخته شده و کم کم وارد کشورهای دیگر شد.ساختار این نوع از پل ها به صورت قوسی شکل می باشند که دو پایه از اطراف وزن آن را تحمل می کنند . وزن بار در حالت برابری در اطراف این پل پراکنده می شود.فشار وارد شده بر این نوع پل ها کاملا یکسان می باشد به دلیل آنکه ساخت این پل ها گونه ای می باشد که دارای مقاومت بالا و قوس ها و شعاع هایی که باعث یکسان شدن فشار می شوند.

پل های کابلی :پل های کابلی شامل یک عرشه همراه با یک یا چند برج می باشد که این برج ها در بالای پایه های پل ها وسط دهانه قرار گرفته اند .از این برج ها کابل ها به صورت اریب مانند به پایین کشیده می شوند و عرشه ی پل را نگه میدارند.این نوع پل از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می باشد .

پل های ساده :پل های ساده دارای دو بخش عرشه و لوله هایی می باشد.این نوع از پل ها ساده ترین نوع از پل های هوایی می باشند و ساخت آنها به مدت زمان کمی نیازمند می باشد.دهانه این نوع از پل ها در حدود 35 سانتی متر می باشد.

ویژگی پل های خرپایی:از پرکاربردترین پل های عابر پیاده هستند که ساختاری خرپا شکل دارند و در سطح شهرها نصب می شوند ،ساخت این پل ها با هززینه کمی صورت می گیردبه همین دلیل هم عمدتا در ساخت پل های عابر پیاده از این نوع سازه استفاده می شود که همان پل های ساده هستند .

عمدتا پل های عابرپیاده را به صورت خرپایی می سازند زیرا این نوع پل ها هم ساختار ساده تری دارند و هم هزینه های صرف شده در آن ها کم تر است این نوع از پل ها را با دهانه هایی حدود ۳۵ متر می سازند و فلز مصرفی در آن ها فولاد است به همین دلیل هم از ایمنی و استحکام زیادی برخوردار هستند .


منبع : انواع پل های عابر پیادهبرچسب ها : انواع پل هوایی ، انواع پل عابر ، انواع پل پیاده رو ،